Difference between revisions of "PR:NAUJAS TINKLAS "BRANDUOLINĖS GRĖSMĖS BALTIJOS JŪROS REGIONE" STIPRINA ANTIBRANDUOLINĘ VEIKLĄ"

From Nuclear Heritage
Jump to navigationJump to search
(Created page with "'''PRANEŠIMAS SPAUDAI'''<br/> 2013 m. gruodžio 16 d., Baltijos jūros regionas == <big><big>NAUJAS TINKLAS "BRANDUOLINĖS GRĖSMĖS BALTIJOS JŪROS REGIONE" STIPRINA ANTI...")
 
(updated)
Line 1: Line 1:
 
'''PRANEŠIMAS SPAUDAI'''<br/>
 
'''PRANEŠIMAS SPAUDAI'''<br/>
2013 m. gruodžio 16 d., Baltijos jūros regionas  
+
2013 m. gruodžio 16 d., Baltijos jūros regionas
  
  
== <big><big>NAUJAS TINKLAS "BRANDUOLINĖS GRĖSMĖS BALTIJOS JŪROS REGIONE" STIPRINA ANTIBRANDUOLINĘ VEIKLĄ</big></big> ==
+
== <big><big>BALTIJOS JŪROS REGIONO AKTYVISTAI STIPRINA BENDRADARBIAVIMĄ PRIEŠ ATOMINĘ ENERGETIKĄ</big></big> ==
Naujas tinklas/projektas „[[Atomic Threats In The Baltic Sea Region|Branduolinės grėsmės Baltijos jūros regione]]“ jungia ir stiprina antiatomines iniciatyvas aplink Baltijos jūrą. Projekto dalyviai organizuoja protestus prieš planus statyti naujas atomines elektrines. Menininkai, kampanijų organizatoriai bei aktyvistai keičiasi patirtimi, kas įkvepia efektyvesniems veiksmams.
+
Naujas bendradarbiavimo tinklas ir projektas „[[Atomic Threats In The Baltic Sea Region|Branduolinės grėsmės Baltijos jūros regione]]“, prie kurio prisijungę ir Lietuvos aktyvistai, stiprina antiatomines iniciatyvas aplink Baltijos jūrą. Menininkai, kampanijų organizatoriai bei aktyvistai, naudodamiesi šia platforma, keičiasi patirtimi, kas įkvepia efektyvesniems veiksmams.
  
Per antrąjį projekto darbinį susitikimą, vykusį gruodžio [[Atomic Threats In The Baltic Sea Region/Working meetings/Second meeting|8-14 dienomis]] Dobelne (Vokietija), dalyviai tęsė tyrimus apie branduolinius objektus Baltijos jūros regione. To rezultatas bus informacinė knyga, kurioje bus pateikiama trumpa kiekvieno tokio objekto apžvalga su aktyvių antiatominių grupių kontaktais bei nuorodomis į objekto kritikų bei operatorių tinklapius. Kitos projekto veiklos apima lankstinukų publikavimą ir platinimą, bendradarbiavimo susitikimus, viešas diskusijas, protestus ir parodas.
+
Per antrąjį projekto darbinį susitikimą, vykusį gruodžio [[Atomic Threats In The Baltic Sea Region/Working meetings/Second meeting|8-14 dienomis]] Dobelne (Vokietija), projekto dalyviai tęsė tyrimus apie branduolinius objektus Baltijos jūros regione. To rezultatas bus enciklopedija, kurioje bus pateikiama trumpa kiekvieno tokio objekto apžvalga su nuorodomis į interneto šaltinius. Kitos projekto veiklos apima lankstinukų publikavimą ir platinimą, bendradarbiavimo susitikimus, viešas diskusijas, protestus ir parodas.
 
Projektas „Branduolinės grėsmės Baltijos jūros regione“ bando jungti vietines, regionines ir tarptautines iniciatyvas, organizacijas ir individus, besigrumančius su branduoliniais planais aplink Baltijos jūrą. Šis projektas yra tiesioginis atsakas į situaciją regione – Baltijos jūra yra radioaktyviausia jūra pasaulyje. Tai buvo tarpvyriausybinės Helsinkio komisijos išvada dar 2007-aisiais. Šios organizacijos tyrimai parodė, kad žmogaus sukeltos radiacijos kiekis yra didžiausias, lyginant su kitais pasaulio vandens telkiniais. Pavyzdžiui, cezio-137 koncentracija Baltijos jūroje yra atitinkamai 40 ir 10 kartų didesnė nei Šiaurės rytų Atlanto vandenyne ir Šiaurės jūroje.
 
  
Kita priežastis pradėti šį projektą buvo planai statyti naujas atomines elektrines keletoje projekto šalių. Vienas iš pavyzdžių yra Suomijos bendrovės [[Fennovoima|Fennovoima]] planai statyti naują atominę elektrinę vertingoje saugomoje teritorijoje - [[Pyhäjoki|Hanhikivi]] iškyšulyje. Po to, kai protestai Suomijoje ir Vokietijoje privertė Vokietijos branduolinį milžiną „[[Nuclear Companies#EON|EON]]“ pasitraukti iš projekto, Rusijos „[[Rosatom|Rosatom]]“ įšoko į traukinį. Šiuo metu įvairios organizacijos ir aktyvistai Švedijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Suomijoje ir kitose šalyse rengia kampanijas, kad galutinai sužlugdytų atominės pramonės planus statyti naujas elektrines.
+
Projektas „Branduolinės grėsmės Baltijos jūros regione“ siekia jungti vietines, regionines ir tarptautines iniciatyvas, organizacijas ir individus, kovojančius su branduoliniais planais aplink Baltijos jūrą. Tai yra tiesioginis atsakas į situaciją regione – Baltijos jūra yra radioaktyviausia pasaulyje. Tokia buvo tarpvyriausybinės Helsinkio komisijos išvada dar 2007-aisiais. Šios organizacijos tyrimai parodė, kad žmogaus sukeltos radiacijos kiekis Baltijos jūroje yra didžiausias, lyginant su kitais pasaulio vandens telkiniais. Pavyzdžiui, cezio-137 koncentracija Baltijos jūroje yra atitinkamai 40 ir 10 kartų didesnė nei Šiaurės rytų Atlanto vandenyne ir Šiaurės jūroje.
  
„Susirūpinę žmonės aplink Baltijos jūrą kelia iššūkį branduolinei pramonei ir politikams, pasisakantiems už branduolinę energetiką. Jungdamiesi į tarptautinius tinklus sustabdysime branduolinius lobistus, kurie kelia grėsmę mūsų sveikatai, aplinkai ir ateities kartoms“, - sako vienas iš kampanijų organizatorių šiame projekte Falk Beyer, - „Branduolinė industrija veikia globaliai – pasipriešinimas jų mirtį sėjančiai veiklai taip pat tampa vis labiau tarptautinis. Ateityje aktyvistai galės dalintis patirtimi ir resursais tarptautiniu mastu, jiems daugiau nebereikės daryti dvigubo darbo. Tarptautiniu mastu koordinuotų kampanijų ir protestų poveikis bus didesnis nei organizuojant juos vietiniu mastu. Kiekviena maža vietinė aktyvistų grupė gali paremti tarptautines kampanijas organizuodama informacinius renginius ir gatvės protestus vietoje.“
+
Kita priežastis pradėti kurti šį tinklą buvo planai statyti naujas atomines elektrines keletoje projekto šalių, tarp jų – ir Lietuvoje. „Dabartinis skandalas, kai bendrovė „Visagino atominė elektrinė“ krečiama dėl lėšų iššvaistymo – ne pirmas, susijęs su naujos atominės Lietuvoje projektu. Tai dar kartą parodo, kad šie planai turėtų būti sustabdyti, - sako susivienijimo „Žali.lt“ narė Laura Gintalaitė, - Manau, kad tarptautinis bendradarbiavimas tarp aktyvistų padės tą pasiekti.“
  
Projektas prasidėjo 2013-ųjų rugpjūtį ir tęsis mažiausiai iki 2014-ųjų pabaigos. Projektų, renginių ir kampanijų apžvalga prieinama projekto „Branduolinės grėsmės Baltijos jūros regione“ tinklapyje: http://atomicbaltic.nuclear-heritage.net
+
Jai antrina ir kitas antibranduolinių kampanijų organizatorius Falk Beyer iš Vokietijos: „Branduolinė industrija veikia globaliai – pasipriešinimas jų mirtį sėjančiai veiklai taip pat tampa vis labiau tarptautinis. Tarptautiniu mastu koordinuojamų kampanijų ir protestų poveikis bus didesnis nei spaudžiant lobistus tik regioniniu mastu. Organizuodami informacinius renginius ir gatvės protestus vietoje, aktyvistai gali paremti tarptautines kampanijas.
  
 +
Dar vienas branduolinis projektas, prieš kurį dirba šio bendradarbiavimo tinklo aktyvistai, yra [[Fennovoima]] atominė Suomijoje, kurią planuojama statyti vertingoje saugomoje teritorijoje - Hanhikivi iškyšulyje. Po to, kai protestai Suomijoje ir Vokietijoje privertė Vokietijos branduolinį milžiną „[[Nuclear Companies#EON|EON]]“ pasitraukti iš projekto, Rusijos valstybinis koncernas „[[Rosatom]]“ įšoko į traukinį. Tuo tarpu pirminė priežastis, kodėl Suomija ėmėsi statyti naujus reaktorius, buvo priklausomybė nuo Rusijos. Šiuo metu įvairios organizacijos ir aktyvistai Švedijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Suomijoje ir kitose šalyse rengia antibranduolines kampanijas, kad galutinai sustabdytų atominės pramonės planus statyti naujas elektrines.   
  
SUSISIEKITE su mumis, jei turite klausimų, norite paimti interviu. Taip pat galime suteikti nuotraukų ir papildomos informacijos apie antiatominius protestus Baltijos jūros regione. Mus galite pasiekti telefonu +49 3431 5894177 arba el.paštu [mailto:mediaATnuclear-heritage.net „media AT nuclear-heritage.net“]{{Spamprotection}}.
+
Projektas prasidėjo 2013-ųjų rugpjūtį ir tęsis mažiausiai iki 2014-ųjų pabaigos. Antibranduolinių projektų, renginių ir kampanijų apžvalga prieinama projekto „Branduolinės grėsmės Baltijos jūros regione“ tinklapyje:
 +
http://atomicbaltic.nuclear-heritage.net
 +
 
 +
 
 +
Gerbiami žurnalistai,<br/>
 +
susisiekite su mumis, jei turite klausimų, norite paimti interviu. Taip pat galime atsiųsti nuotraukų ir suteikti papildomos informacijos apie antiatominius protestus Baltijos jūros regione. Mus galite pasiekti telefonu +49 3431 5894177 arba el.paštu [mailto:mediaATnuclear-heritage.net „media ETA nuclear-heritage.net“]{{Spamprotection}}. Daug informacijos galite rasti projekto „Branduolinės grėsmės Baltijos jūros regione“ tinklapyje:
 +
http://atomicbaltic.nuclear-heritage.net
  
  
Line 39: Line 44:
 
Darbo valandos: Trečiadieniais 14.00-16.00 CET laiku (15.00-17.00 Lietuvos laiku)
 
Darbo valandos: Trečiadieniais 14.00-16.00 CET laiku (15.00-17.00 Lietuvos laiku)
  
Šis pranešimas spaudai buvo pateiktas „[[{{ns:project}}:Campaign Nuclear Heritage|Nuclear Heritage Network]]“. Tai tarptautinis tinklas, jungiantis antiatominės veiklos aktyvistus. Šis neformalus aljansas remia antiatominę veiklą visame pasaulyje.  It is an international network of anti-nuclear activists. „Nuclear Heritage Network“ nėra ženklas, neturi atstovų ir vienos nuomonės. Visi tinklo aktyvistai kalba už save ir aktyvistų grupes, kurias jie atstovauja.
+
Šis pranešimas spaudai pateiktas „[[{{ns:project}}:Campaign Nuclear Heritage|Nuclear Heritage Network]]“. Tai tarptautinis tinklas, jungiantis aktyvistus, užsiimančius antiatomine veikla. Šis neformalus aljansas remia antiatominę veiklą visame pasaulyje. „Nuclear Heritage
 +
Network“ nėra ženklas, neturi atstovų ir vienos nuomonės. Visi bendradarbiavimo tinklo aktyvistai kalba už save ir kitus vietinius aktyvistus, kuriuos jie atstovauja.
 
</div>
 
</div>
  

Revision as of 18:56, 16 December 2013

PRANEŠIMAS SPAUDAI
2013 m. gruodžio 16 d., Baltijos jūros regionas


BALTIJOS JŪROS REGIONO AKTYVISTAI STIPRINA BENDRADARBIAVIMĄ PRIEŠ ATOMINĘ ENERGETIKĄ

Naujas bendradarbiavimo tinklas ir projektas „Branduolinės grėsmės Baltijos jūros regione“, prie kurio prisijungę ir Lietuvos aktyvistai, stiprina antiatomines iniciatyvas aplink Baltijos jūrą. Menininkai, kampanijų organizatoriai bei aktyvistai, naudodamiesi šia platforma, keičiasi patirtimi, kas įkvepia efektyvesniems veiksmams.

Per antrąjį projekto darbinį susitikimą, vykusį gruodžio 8-14 dienomis Dobelne (Vokietija), projekto dalyviai tęsė tyrimus apie branduolinius objektus Baltijos jūros regione. To rezultatas bus enciklopedija, kurioje bus pateikiama trumpa kiekvieno tokio objekto apžvalga su nuorodomis į interneto šaltinius. Kitos projekto veiklos apima lankstinukų publikavimą ir platinimą, bendradarbiavimo susitikimus, viešas diskusijas, protestus ir parodas.

Projektas „Branduolinės grėsmės Baltijos jūros regione“ siekia jungti vietines, regionines ir tarptautines iniciatyvas, organizacijas ir individus, kovojančius su branduoliniais planais aplink Baltijos jūrą. Tai yra tiesioginis atsakas į situaciją regione – Baltijos jūra yra radioaktyviausia pasaulyje. Tokia buvo tarpvyriausybinės Helsinkio komisijos išvada dar 2007-aisiais. Šios organizacijos tyrimai parodė, kad žmogaus sukeltos radiacijos kiekis Baltijos jūroje yra didžiausias, lyginant su kitais pasaulio vandens telkiniais. Pavyzdžiui, cezio-137 koncentracija Baltijos jūroje yra atitinkamai 40 ir 10 kartų didesnė nei Šiaurės rytų Atlanto vandenyne ir Šiaurės jūroje.

Kita priežastis pradėti kurti šį tinklą buvo planai statyti naujas atomines elektrines keletoje projekto šalių, tarp jų – ir Lietuvoje. „Dabartinis skandalas, kai bendrovė „Visagino atominė elektrinė“ krečiama dėl lėšų iššvaistymo – ne pirmas, susijęs su naujos atominės Lietuvoje projektu. Tai dar kartą parodo, kad šie planai turėtų būti sustabdyti, - sako susivienijimo „Žali.lt“ narė Laura Gintalaitė, - Manau, kad tarptautinis bendradarbiavimas tarp aktyvistų padės tą pasiekti.“

Jai antrina ir kitas antibranduolinių kampanijų organizatorius Falk Beyer iš Vokietijos: „Branduolinė industrija veikia globaliai – pasipriešinimas jų mirtį sėjančiai veiklai taip pat tampa vis labiau tarptautinis. Tarptautiniu mastu koordinuojamų kampanijų ir protestų poveikis bus didesnis nei spaudžiant lobistus tik regioniniu mastu. Organizuodami informacinius renginius ir gatvės protestus vietoje, aktyvistai gali paremti tarptautines kampanijas.“

Dar vienas branduolinis projektas, prieš kurį dirba šio bendradarbiavimo tinklo aktyvistai, yra Fennovoima atominė Suomijoje, kurią planuojama statyti vertingoje saugomoje teritorijoje - Hanhikivi iškyšulyje. Po to, kai protestai Suomijoje ir Vokietijoje privertė Vokietijos branduolinį milžiną „EON“ pasitraukti iš projekto, Rusijos valstybinis koncernas „Rosatom“ įšoko į traukinį. Tuo tarpu pirminė priežastis, kodėl Suomija ėmėsi statyti naujus reaktorius, buvo priklausomybė nuo Rusijos. Šiuo metu įvairios organizacijos ir aktyvistai Švedijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Suomijoje ir kitose šalyse rengia antibranduolines kampanijas, kad galutinai sustabdytų atominės pramonės planus statyti naujas elektrines.

Projektas prasidėjo 2013-ųjų rugpjūtį ir tęsis mažiausiai iki 2014-ųjų pabaigos. Antibranduolinių projektų, renginių ir kampanijų apžvalga prieinama projekto „Branduolinės grėsmės Baltijos jūros regione“ tinklapyje: http://atomicbaltic.nuclear-heritage.net


Gerbiami žurnalistai,
susisiekite su mumis, jei turite klausimų, norite paimti interviu. Taip pat galime atsiųsti nuotraukų ir suteikti papildomos informacijos apie antiatominius protestus Baltijos jūros regione. Mus galite pasiekti telefonu +49 3431 5894177 arba el.paštu „media ETA nuclear-heritage.net“[1]. Daug informacijos galite rasti projekto „Branduolinės grėsmės Baltijos jūros regione“ tinklapyje: http://atomicbaltic.nuclear-heritage.net


--

Nuclear Heritage Network
Am Bärental 6
D-04720 Döbeln
GERMANY

Tinklapis: http://nuclear-heritage.net
El.paštas: contact AT nuclear-heritage.net[1]

Tel.: +49 3431 5894177

Skype: projekthaus.mannsdorf
(atviras tik darbo valandomis)

Jabber/XMPP: network.office - domenas: jabber.ccc.de
(atviras tik darbo valandomis)

Darbo valandos: Trečiadieniais 14.00-16.00 CET laiku (15.00-17.00 Lietuvos laiku)

Šis pranešimas spaudai pateiktas „Nuclear Heritage Network“. Tai tarptautinis tinklas, jungiantis aktyvistus, užsiimančius antiatomine veikla. Šis neformalus aljansas remia antiatominę veiklą visame pasaulyje. „Nuclear Heritage Network“ nėra ženklas, neturi atstovų ir vienos nuomonės. Visi bendradarbiavimo tinklo aktyvistai kalba už save ir kitus vietinius aktyvistus, kuriuos jie atstovauja.


  1. 1.0 1.1 For protection against automatical email address robots searching for addresses to send spam to them this email address has been made unreadable for them. To get a correct mail address you have to displace "AT" by the @-symbol.