PR:Podpora rozšiřování jaderné energetiky v České republice klesá

From Nuclear Heritage
Jump to navigationJump to search

=> ENGLISH version of this press release

Tisková zpráva ze dne 9. června 2015
http://calla.cz/index.php?path=hl_stranka/tiskovky/2015&php=tz150609b.php


Podpora rozšiřování jaderné energetiky v České republice klesá

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Právě zveřejněný průzkum CVVM z května 2015 [1] ukázal, že plány české vlády na přípravu nových reaktorů v Dukovanech a v Temelíně nemají podporu mezi veřejností. Větší podíl jaderné energetiky by chtělo pouhých 22 % procent dotázaných, přičemž rozhodně je o tom přesvědčeno jen šest lidí ze sta. Oproti loňskému květnu navíc výrazně poklesla podpora vládních jaderných vizí o 7 %.

Proti rozšíření jaderné elektrárny v Temelíně o 3. a 4. reaktor jsou již dvě pětiny (39 %) české veřejnosti. I zde podpora klesá, rozhodně pro je pouhých 12 % lidí.

Edvard Sequens z Cally k výsledkům průzkumu řekl: „Vládní plány na stavbu čtyř nových reaktorů a rozšiřování podílu jaderné energetiky na 50 % jsou zcela mimo ekonomickou realitu. Nemají ale ani podporu mezi veřejnosti, protože lidem dochází, že prodělečnou investici by nakonec museli těžce zaplatit sami.“


Další informace může poskytnout:


Poznámky:
[1] „Veřejnost o energetice – květen 2015“, Centrum pro výzkum veřejného mínění, Sociologický ústav AV ČR, v.v.i


  1. For protection against automatic email address robots searching for addresses to send spam to them this email address has been made unreadable for them. To get a correct mail address you have to displace "AT" by the @-symbol and "DOT" by the dot-character (".").