Difference between revisions of "PR:ATOMIC BALTIC tīkls: Apvienojot pret atomenerģiju vērstos protestus Baltijas jūras reģionā"

From Nuclear Heritage
Jump to navigationJump to search
(sponsorship removed)
(+cat)
 
Line 54: Line 54:
 
[[Category: Press Releases]]
 
[[Category: Press Releases]]
 
[[Category: Baltic Sea]]
 
[[Category: Baltic Sea]]
 +
[[Category: Latvian]]
 
</noinclude>
 
</noinclude>

Latest revision as of 08:41, 12 January 2016


Preses relīze
Pirmdiena, 2013. gada 16. decembris
- tūlītējai publicēšanai -


ATOMIC BALTIC tīkls:

Apvienojot pret atomenerģiju vērstos protestus Baltijas jūras reģionā

BALTIJAS JŪRA Aktīvistu tīkls/projekts “Atomic Threats In The Baltic Sea Region” (ATOMIC BALTIC) (Kodoldraudi Baltijas jūras reģionā) (Kodolbaltija) vieno pret kodolenerģiju vērstas iniciatīvas Baltijas jūras reģionā. Projekts sniegs iespēju tā dalībniekiem paust savu noraidošo attieksmi pret plāniem būvēt jaunas atomelektrostacijas (AES), organizējot protesta akcijas, un apvienojoties jaunā sadarbības tīklā, stiprinot cīņu pret atomenerģiju. Projekta ietvaros mākslinieki, protesta pasākumu organizatori, kā arī citi aktīvisti varēs atbalstīt cits citu, apmainīties idejām un gūt iedvesmu nākotnes aktivitātēm.

No 8. līdz 14. decembrim Vācijas pilsētā Dēbelnē notika otrā projekta tikšanās. Tās laikā dalībnieki turpināja pētīt šajā reģionā esošos kodolobjektus. Šo pētījumu rezultāts būs īss, taču satura ziņā bagāts pārskats par katru objektu, kurā ietilps arī vietējo aktīvistu kontakti un saites uz dažādiem Interneta resursiem un tas tiks publicēts mini enciklopēdijas veidā. Projekta laikā tiks īstenotas arī citas aktivitātes: skrejlapu drukāšana un izplatīšana, aktīvistu tikšanās, ielu akcijas, publiskas diskusijas, protesta akcijas un izstādes.

Tīkls/projekts ATOMIC THREATS IN THE BALTIC SEA REGION ir mēģinājums apvienot vietējas, reģionālas un starptautiskas iniciatīvas, kā organizācijas, tā indivīdus, kuri cīnās pret jaunu kodolobjektu būvi Baltijas jūras reģionā. Vienlaikus projekts ir atbildes reakcija uz pašreizējo situāciju reģionā - Baltijas jūra ir radioaktīvi vispiesārņotākā jūra pasaulē. Ar šo paziņojumu jau 2007. gadā nāca klajā HELSINKI COMMISSION, starptautiska valstiska organizācija, ko veido Baltijas jūras reģionā esošās valstis. Tās veiktie pētījumi parādīja, ka cilvēku radītās radiācijas līmenis Baltijas jūrā ir visaugstākais pasaulē. Piemēram, Cēzija-137 koncentrācija Baltijas jūrā ir attiecīgi 40 un 10 reizes augstāka nekā Ziemeļatlantijas okeānā un Ziemeļjūrā.

Par pamudinājumu projekta īstenošanai kalpoja arī plāni būvēt jaunas atomelektrostacijas vairākās projekta valstīs, piemēram, Somijā. Hanhikivi zemesragu kas ir viena no Somijas aizsargājamajām teritorijām, kompānija Fennovoima ir izraudzījusi kā vietu jaunas AES būvei. Apvienoti protesti Somijā un Vācijā panāca vācu kodolgiganta EON izstāšanos no projekta, taču šajā brīdī projektā iesaistījās krievu Rosatom, lai gan savulaik kā viens no iemesliem jaunu AES būvniecībai tika minēta tieši somu vēlēšanās iegūt energoneatkarību no Krievijas. Vairākas organizācijas un inciatīvas Zviedrijā, Krievijā, Vācijā, Somijā, kā arī citās valstīs, gatavo protesta akcijas, lai dotu spēcīgu atbildes triecienu atomindustrijas plāniem būvēt jaunus kodolobjektus.


“Cilvēki visapkārt Baltijas jūrai, kurus uztrauc atomenerģijas radītā ietekme uz darbu un cilvēka veselību, met izaicinājumu pret atomenerģiju pozitīvi noskaņotiem politiķiem un atomindustrijai. Apvienojoties starptautiskos sadarbības tīklos mēs panāksim to, ka atomlobijs pārstās apdraudēt mūsu veselību, vidi un nākamās paaudzes,” sacīja Falks Beiers, viens no ATOMIC BALTIC tīkla/projekta aktīvistiem. “Atombizness darbojas starptautiskā līmenī un arī pretošanās šim nāvi nesošajam biznesam kļūst aizvien starptautiskāka. Nākotnē aktīvisti varēs dalīties pieredzē un resursos starptautiskā līmenī un viņiem vairs nebūs jāveic dubults darbs. Pasākumi un citas aktivitātes pavairos to ietekmi, jo tie tiks labāk koordinēti, tādējādi izdarot spiedienu uz atomlobiju ne tikai reģionālā līmenī. Katra vietēja iniciatīva var sniegt savu artavu starptautiskajā cīņā pret atomenerģiju, organizējot informatīvos pasākumus un ielu akcijas vietējā līmenī.”

Projekts tika uzsākts 2013. gada augustā un turpināsies vismaz līdz 2014. gada beigām. Tā dalībvalstis ir Vācija, Somija, Latvija, Lietuva, Polija, Austrija un Nīderlande. Projektu, pasākumu un kampaņu pārskats ir pieejams ATOMIC BALTIC tīkla/projekta mājas lapā: http://atomicbaltic.nuclear-heritage.net

Cien./God. Redaktor/-e!
Ja Jums ir kādi jautājumi, nepieciešama papildus informācija vai fotoattēli, ar mums ir iespējams sazināties pa tālruni +49 3431 5894177 vai rakstot uz e-pastu: "media AT nuclear-heritage.net"[1] (angļu vai vācu valodā). Kā arī, piedāvājam Jums apskatīt projekta mājas lapu: http://atomicbaltic.nuclear-heritage.net


--

Nuclear Heritage Network
Am Bärental 6
D-04720 Döbeln
GERMANY

mājas lapa: http://nuclear-heritage.net
e-pasts: contact AT nuclear-heritage.net[1]

tālrunis: +49 3431 5894177

Skype: projekthaus.mannsdorf
(pieejams vienīgi biroja darba laikā)

Jabber/XMPP: network.office - domēns: jabber.ccc.de
(pieejams vienīgi biroja darba laikā)

darba laiks: trešdienās no 14:00-16:00 pēc Centrāleiropas laika


Šo preses relīzi ir sagatavojis "Nuclear Heritage Network", starptautisks pret kodolenerģiju vērsts aktīvistu tīkls. Nuclear Heritage Network nav zīmols, tam nav standarta viedokļa un nav pārstāvju. Visi tīkla aktīvisti izsaka tikai savu vai to grupu, kurās viņi darbojas, viedokli.


  1. 1.0 1.1 For protection against automatical email address robots searching for addresses to send spam to them this email address has been made unreadable for them. To get a correct mail address you have to displace "AT" by the @-symbol.